Projekt CIRSA

Projekt CIRSA, do którego przygotowywaliśmy się przez kilkanaście miesięcy, właśnie wystartował! Zwieńczeniem żmudnych prac przygotowawczych jest Środkowoeuropejski Instytut Badań i Analiz Strategicznych – think tank nastawiony na działalność naukową, ekspercką i wydawniczą. Nasza organizacja stawia na profesjonalizm i umiędzynarodowienie –wśród członków Rady Programowej i ekspertów znaleźli się znamienici specjaliści z Ukrainy, Rumunii, Litwy i Gruzji.

Ale CIRSA to także nasza lokalna duma. Think tank powstał w dużej mierze w oparciu o środowisko związane z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz redakcję czasopisma „Ante Portas – Studia nad Bezpieczeństwem”. To kolejny krok na drodze, aby Ostrowiec stał się ważnym (bo zauważalnym już jest) ośrodkiem badań nad wojskowością, bezpieczeństwem, geopolityką i geoekonomią.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w nasz projekt i zachęcam naukowców i analityków oraz zwykłych pasjonatów do współpracy i dołączania do naszych inicjatyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.